Ciekawe serie lego dla dorosłych

Coraz częściej spotkać można wśród znajomych osoby dorosłe, które kolekcjonują zestawy klocków lego. I choć jeszcze kilka lat temu mogło się to wydawać nieco osobliwym hobby, to obecnie coraz mniej dziwi. Składanie lego niczym nie różni się od uwielbianego przez dorosłych układania puzzli, czy kolorowanek dla dorosłych. Taki sposób spędzania wolnego czasu odciąga myśli od problemów, pozwala się odstresować, a dodatkowo pobudza kreatywność. Wśród serii i zestawów lego spotkać można sporą kolekcję dla dorosłych.

Sety ze znanymi budynkami

W tej kategorii prawdziwe perełki znaleźć da się między innymi w setach LEGO Creator. Ogromne, oddające wiele szczegółów Koloseum zachwyci każdego. Nie mniejsze wrażenie zrobi replika stadionu Old Trafford. Wielbiciele światowej architektury znajdą natomiast dla siebie coś w serii LEGO Architecture. Fani największych metropolii mogą zdecydować się albo na miniaturowe miasta, na przykład Tokio, czy Nowy York, albo na konkretne budowle lub pomniki. Wspomniane serie zachwycają dbałością o szczegóły. Odzwierciedlone zostały zarówno niewielkie rzeźby, jak i zieleń, która jest dookoła. Uwagę zwraca na przykład zestaw Lego Statua Wolności. Aby ją złożyć potrzeba sporo cierpliwości. Instrukcja liczy sobie ponad 150 stron, trzeba się więc przygotować na kilka godzin pracy.

Kolekcje z ulubionymi postaciami z komiksów i filmów

Dorośli często wracają pamięcią do czasopism i filmów z czasów młodości. Na szczęście mają duże pole manewru, jeśli chodzi o klocki lego. Można tutaj znaleźć takie serie jak:

– Batman,

– Harry Potter,

– Jurassic World,

– Marvel,

– czy Ninjago.

W każdej z tych kategorii dostępne są duże zestawy, idealne dla amatorów klocków w każdym wieku. LEGO Sokół Millenium zapewni rozrywki na długie wieczory, a set Ulica Pokątna pozwoli znów poczuć się dzieckiem.

Klocki lego są świetną odskocznią niezależnie od numeru PESEL. Pobudzają kreatywność, pomagają obniżyć stres, są też świetną alternatywą dla innych popularnych uciech, takich jak gry planszowe. Nie da się też ukryć, że dobrze dobrany do zainteresowań zestaw to świetny pomysł na prezent urodzinowy dla każdego mężczyzny i nie tylko.